סקירת הופעה: נגה ארז – KIDS

רק כשאתה עד לרוח הקהילתית החמה אתה מבין עד כמה התגעגעת לאנרגיה הרוחשת של הופעה חיה. המופע הטרנספורמטיבי ומלא התקווה של נגה ארז – המכונה KIDS: A New Album Experience, אחרי האלבום האחרון של האמנית הישראלית שיצא ב-26 במרץ, מציג את הזמרת ואת להקת הרקדנים הכריזמטיים שלה מבצעים משהו כל כך מוחשי, כל כך מרגש, שהוא מפיח חיים חדשים במדיום הזה של הופעות בסטרימינג.

העובדה שהופעה כל כך חלקה עם כוריאוגרפיה הדוקה מועברת בחום ותחושת אחדות כמעט ולא מפתיעה: דקות לפני שהסדרה בת 11 השירים מתחילה, ארז חוצה את הסטודיו שלה בתל אביב עם מצלמת כף יד בסגנון VLOG, ומציגה את הקהל הווירטואלי שלה לצוות ההפקה של הערב, אחד אחרי השני. מאוחר יותר ניתן לשמוע אותם מוחאים כפיים ומריעים בקדחתנות בין השירים, בעוד בן זוגה אורי רוסו חובט ברפידות תופים ומציע קולות רקע נשגבים.

במעטה המנוני מועדונים מפותלים, ארז יציב מפציצה בביצוע של האלבום ״KIDS״ במלואו בתוספת קטעים נבחרים מהוצאת הבכורה שלה "Off The Radar". היא לבושה בחליפה גדולה עם כריות כתפיים גבוהות באופן בלתי אפשרי, אך הדמיון לסולן Talking Heads לשעבר לא מסתיים שם: בזמן שארז מתגלגלת ללא מאמץ בין הבתים המהירים של ״End of the Road״ ו-״Fire Kites" היא מנצחת על להקת הרקדנים שלה בסנכרון מושלם המזכיר את סרט ההופעות של ביירן מ-2020, "American Utopia".

והאופוריה אף פעם לא מרפה. ארז מספקת ביצועי אלקטרו-פופ נמרצים של 'VIEWS', 'YOU SO DONE', ו'Dance While You Shoot'. וזה השיר 'Bark Loud' – שאושר על ידי FINNEAS – שמתנגן בצורה המבריקה ביותר. הדרופ מרעיד האדמה גורם לכל הנוכחים בחדר לאבד את זה. הרקדניות נעות קדימה דרך שאר הסט במרץ מדבק, עוצרות לרגע כדי להלהיב את ארז מהצד כשהיא מבצעת פנייה אקוסטית ייחודית ב"Switch Me Off".

כשהביט הכבד של "Spit" מתחיל להירגע וארז והצוות מתכוננים לסיים, היא ממקמת את עצמה ישירות מול המצלמה. "אני מקווה שהצלחנו לתרגם את האנרגיה של הופעה חיה דרך המסך שלכם", היא מציעה עם חיוך מרגיע. זו הכרה כנה בכך שהמסיבה המרגשת של הערב לא יכלה להשתוות לגמרי לערב של ריקודים, הזעה והרגשה ביחד, אבל האמפתיה והפלא שהיא סיפקה היו משמעותיים מספיק.